• BİZİ ARAYIN

  • Tel: +90 312 230 00 53

line
line
  • BİZE ULAŞIN

  • Mutlukent mah.1978.cad no 8 06810 ÜMİTKÖY/ÇANKAYA/ANKARA

Savunma

 

Barkotek Savunma Sistemleri Grubu askeri elektronik ve bilgi teknolojileri konusunda uzmandır.  Aselsan, Roketsan ve Havelsan a gelistirmiş oldugu gercek zamanli entegre yazilim ve donanım sistemleri yerli ve uluslararası çetin uygulama koşullarında yılları aşkın başarı ile hizmet vermektedir.

 

Hali hazırda Türkiye nin savunma ihtiyacının 60% lık kısmı Barkotek gibi yerli firmaların tedarikinde karşılanmakta ve yurt dışına ihracat yapılmaktadır.  Türkiye Cumhuriyeti 2023 hedeflerinde savunma sanayinin 95% oranında millileştirilmesi amaçlanmaktadır.  Bu bağlamda Barkotek gerek AR-GE çalışmaları, gerek know-how transferleri ile kara, hava ve deniz kuvvetlerimizin ihtiyacına uygun çözümler üretmektedir.


Tasarımları yapılmış elektronik alt sistemlerin üretim faaliyetleri firmamız bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Bütün donanım üretimleri, uygun temiz oda koşullarında, uzman ekip ve uygun ekipmanlar ile gerçekleştirilmektedir. Üretimden sorumlu personelin dizgi esnasındaki yapabileceği hatalar, üretim süreç kontrol yöntemleri ile en aza indirilmektedir.

 

Barkotek, Türk Savunma Sanayii ne verdiği katkılardan dolayı övünçlüdür, onurludur, gururludur.